Kategorie

Ricoh MP4055SP (417763)

Ricoh Aficio™ MP4055SP  - monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne do formatu A3, które drukuje z prędkością do 40 str./min. W tej serii urządzeń 10,1 calowy panel dotykowy z Androidem to standard.  Z Application Site możemy pobrać dodatkowe aplikacje, które usprawnią realizację zadań np. ID Card Scan & Copy lub Easy Book Copy. W podstawowej wersji Ricoh MP4055SP posiada dwie 550 arkuszowe kasety oraz dwuprzebiegowy  podajnik ARDF (o pojemności 100 arkuszy A4 80g/m2), który skanuje z prędkością do 80 obrazów na minutę. Opcjonalny Multifold Unit, który instalowany jest w miejscu tacy odbiorczej urządzenia oszczędza cenną przestrzeń biurową. Moduł składa dokumenty na cztery sposoby m.in. składanie na trzy, w literę Z, na pół.  

  

Cechy, które wyróżniają Ricoh Aficio™ MP4055SP:  

  • 10,1 calowy panel dotykowy posiada Wi-Fi i Bluetooth.
  • Mopria Print Service aplikacja, która umożliwia drukowanie z smartphonu bezpośrednio przez Wi-Fi lub Bluetooth. Przed zleceniem zadania wydruku w aplikacji możemy określić takie parametry jak ilość kopii, rozmiar papieru lub wydruk jednostronny/dwustronny.
  • Ricoh Smart Device Print&Scan- pozwala na bezprzewodowy wydruk dokumentów, zdjęć z urządzenia mobilnego oraz bezpośrednie skanowanie dokumentów z urządzenia wielofunkcyjnego do pamięci smartphonu lub wybranego konta w ,,Cloud’’.
  • Urządzenie posiada szybki procesor Intel Atom 1,46 GHz.
  • Możliwość ustawienia dźwięków, które poinformują, że w urządzeniu należy uzupełnić papier, wymienić toner lub zlecona praca została zakończona co pozwala na szybką reakcję użytkownika.
  • Gdy w urządzeniu nastąpi zacięcie papieru  na panelu można obejrzeć film instruktażowy, który pomoże zlikwidować powstałe zacięcie.
  • Sterownik PostScript został rozszerzony o opcję zszywania po skosie (dotyczy dokumentów drukowanych w poziomie).
  • Funkcja numerowania dokumentów w tle (od teraz dostępna w PS/PCL) – na każdym wydrukowanym dokumencie zostaje umieszczona liczba, która jest przypisana do konkretnego użytkownika. To pozwala na łatwą identyfikację właściciela wdrukowanego dokumentu.